Zaprojektowane strony

Projektowaniem stron zajmuję się od 2008 roku. Wtedy stworzyłem moją pierwszą witrynę, którą umieściłem właśnie pod tym adresem. Przez ten czas przeszła ona wiele zmian, podczas których testowałem różne możliwości – począwszy od tworzenia jej w notatniku, przez programy do edycji witryn, przez Joomle aż do WordPressa, na którym ona obecnie działa. Rozwijałem się wspólnie z WordPressem, samodzielnie doświadczając ile zmian przechodził ten skrypt i jednocześnie jak staje się on z roku na rok coraz bardziej popularny. Dziś wchodząc na wiele witryn, po kilku spojrzeniach potrafię ocenić czy działają one w oparciu o ten silnik i w większości przypadków mam rację. WordPress jest narzędziem, które wspiera miliony stron i czuję się szczerze dumny, że mam z nim już tyle lat doświadczenia.

Trudno zliczyć całkowitą liczbę stron, którą stworzylem w oparciu o WordPress, bo były ich zapewne setki. Począwszy od prostych stronek, przez witryny firm, sklepów i szkół, aż po największy projekt w moim dotychczasowym życiu – portal HelpMac.pl, który w szczytowym momencie obsługiwał kilka tysięcy wyświetleń dziennie i był redagowany łącznie przez 10 redaktorów. Przy jego tworzeniu nauczyłem się najwięcej i zdobytą wtedy wiedzę wykorzystuję do dziś.

Nie mniej WordPress nie jest jedynym rozwiązaniem, które wykorzystuję. Popularność WordPressa motywuje mnie do tego aby poznać alternatywne narzędzia, bo obawiam się, że z każdą kolejną witryną zbudowaną w oparciu o niego, będzie on też chętniej wybierany przez hakerów. Lubię być też krok przed wszystkimi i nie wykorzystywać wyłącznie popularnych technologii.

A dla tych, którzy nie lubią czytać, przedstawiam screeny stron, które zbudowałem – po kliknięciu w link zostaniecie do nich przeniesieni jeśli jeszcze funkcjonują:

Apple.Wolak.IT – zbudowany w 2012 roku portal HelpMac.pl skupiał się na wspieraniu użytkowników Apple. W szczytowym momencie obsługiwał kilka tysięcy wyświetleń dziennie i był pisany łącznie przez 10 redaktorów. W 2015 roku zakończyłem jego działalność, ale pozostaje on w sieci jako subdomena mojej informatycznej witryny Wolak.IT.

Wolak.IT – zbudowana w 2016 roku strona o charakterze informatycznym. Hobbystyczne następstwo portalu HelpMac.pl, pisane już samodzielnie na zdecydowanie mniejszą skalę.

Dabie.Edu.pl – szkoła Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Dąbiu, stworzona w roku 2014.

MateuszKutrzeba.pl – strona Radnego Rady Miejskiej w Dębicy (2014 rok).